top of page

Омелян Ковч

244511327_364103035453157_7346529746930574711_n_edited.jpg
small_1_home-menu-vipad11_edited.jpg

З 2010-го року Фонд інституційно підтримує діяльність Комітету вшанування пам‘яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, спільно з яким розпочато масштабну Програму донесення до українців та всього світу правди про жертовний подвиг українського священника Омеляна Ковча. 


«Парох Майданека» - отець Ковч був відправлений до концтабору Майданек за те, що рятував євреїв під час Голокосту. Він відмовився від звільнення з концтабору, яке нацисти йому пропонували взамін на письмове зобов’язання більше не допомагати євреям та загинув в Майданеку 25 березня 1944 року.


Важливими етапами реалізаціі Програми стали:

  • спорудження гранітного обеліску Омелянові Ковчу у Музеї «Концтабір Майданек», Республіка Польща( 2008р.)

  • спорудження пам’ятника о. Ковчу в містечку Перемишляни, Україна, 2012 р.

  • виготовлення та організація урочистого відкриття меморіальної дошки Андрею Шептицькому у м. Київ (Будинок вчителя). 

  • Урочисті Церемонії вручення відзнак бл.свщм. Омеляна Ковча , 2010-2021 р.р., Київ(тричі), Луцьк, Дніпро, Рим(двічі), Львів, Люблін(Польща).

 

Відзнака щороку вручається видатним особистостям та організаціям за значний внесок у справу екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, соціально-харитативної і благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму, героїчні вчинки. Лауреатами відзнаки стали Ліна Костенко, Євген Сверстюк, Арон Вайс, спільнота св. Егідія з Риму, Мойсей Фішбейн, Український католицький університет, Марко та Уляна Супруни, Оксана Забужко, Тімоті Снайдер , Яна Зінкевич , Агнешка Голанд , Олег Сенцов та інші.

 

  • підготовка та видання книги «Ковчег отця Ковча» українською, англійською та польською мовами, (2016-2021 р.)

  • важливим етапом в діяльності Фонду стала реалізація проєкту будівництва пам’ятного меморіалу отцю Ковчу біля колишнього концтабору Майданек  в польському місті Люблін: 2016-2021р.р.

 
Реалізація цього величного міжнародного проєкту відбулась завдяки допомозі благодійників з різних країн світу, зокрема канадської Фундації Темертей (Temerty Foundation - внесок $70 тис., десятків українських та польських меценатів).


До проєкту долучилось Міністерство закордонних справ України, мерія міста Люблін. Український культурний фонд надав грант в розмірі 1 млн.грн. Урочисте освячення та відкриття пам’ятника відбулось 4 жовтня 2021 року за участі Блаженнішого Святослава, Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та інших високоповажних гостей з України, Польщі, Німеччини. З нагоди відкриття пам’ятника були зачитані привітальні листи Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди.

bottom of page